POŽÁR- LES

07. 04. 2020- 15:21

Na žádost OPIS vyjela jednotka s CAS 20 T 815 (1+5) CAS 24 RTHP (1+2) a DA Ford Transit L1Z (1+1) na místo události. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu bylo zjištěno že na ploše cca 30x70 m hoří hrabanka.

Následně bylo nataženo útočné vedení pomocí 2 C proudů z CAS 20. Na místo události se také dostavili jednotky PO JSDH Kunžak a JSDH Slavonice. Naše jednotka také zřídila u nedalekého rybníka čerpací stanici a byla zavedena kyvadlová doprava vody na požářiště. Po lokalizaci požáru a částečné likvidaci byly jednotky Kunžak a Slavonice poslány na své základny. Naše jednotka na místě dohasila zbylá 2 doutnající ohniska. Při odjezdu z místa zásahu byla zpozorována ještě další 3 doutnající ohniska, která pomocí 1 vysokotlakého proudu a 1 C proudu uhasila. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
Během zásahu, nedošlo k žádnému zranění hasičů ani k poškození výjezdové techniky.